یکشنبه, 15 آذر 1394 ساعت 14:31

راهکار رشد اقتصاد ایران از نگاه یک اقتصاددان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

یک دکترای اقتصاد گفت: فعال شدن بنگاه‎های اقتصادی، اقتصاد را از رکود خارج می‌کند.

 مسعود سعادت‎مهر  افزود: در هر کشور 2 بخش شامل تولیدکنندگان و مصرف‎کنندگان وجود دارد که تولیدکنندگان همان بنگاه‎های اقتصادی محسوب می‎شوند. زمانی‎که بنگاه‎‏های اقتصادی فعال باشند، اقتصاد رشد یافته، تولید افزایش می‎یابد و اشتغال پایدار بوجود می‎آید.

 این عضو هیأت علمی دانشگاه پیام نور لرستان با تأکید بر نقش بنگاه‎های اقتصادی در اقتصاد، اظهار کرد: اگر بنگاه‎های اقتصادی در اثر عوامل مختلفی مانند افزایش هزینه‎های تولید، فشارهای خارجی بر آنها و کمبود مواد اولیه دچار کم‎کاری شوند، اقتصاد وارد رکود می‎شود و به تبع آن سطح درآمد کاهش یافته و آمار بیکاری بالا می‎رود و رفاه جامعه کاهش می‌یابد.

 سعادت‎مهر تصریح کرد: مشکل فعلی بنگاه‎های اقتصادی، کاهش تقاضا برای تولید است؛ آنچه بنگاه‎ها تولید می‎کنند به فروش نمی‎رود و در انبار ذخیره شده و از این جهت سطح فعالیت‎های اقتصادی کاهش یافته و رکود بر جامعه حاکم می‎شود. اگر با استفاده از سیاست‎های پولی، مالی و یا بسته‎های تحریک کننده تقاضا، تقاضا را در اقتصاد افزایش دهیم بنگاه‎های اقتصادی فعال‎تر می‌شوند.

خواندن 1766 دفعه

موارد مرتبط

درباره نشریه

نشریه ابزار و یراق، نخستین ماهنامه در زمینه صنایع مرتبط با ابزار و یراق کشور ، در تاریخ 90/4/27 طبق مجوز شماره ثبت 90/10407 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،فرصتی یافت تا پا در وادی رسانه های مکتوب کشور بگذارد. گروهی از روزنامه نگاران ،طراحان ،هنرمندان و فعالان رسانه ای، در این زمینه ، سنگ بنای حرکتی را نهادند تا اولین نشریه تخصصی ابزارآلات صنعتی و یراق ها پا به عرصه فعالیت بگذارد.

عضویت خبرنامه

با ثبت نام در خبرنامه از ماهنامه الکترونیکی استفاده نمایید.