یکشنبه, 07 خرداد 1396 ساعت 11:54

رنگ کردن عکس های قدیمی به کمک هوش مصنوعی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پیش از ورود عکاسی به دنیای رنگ‌ها، تصاویر گرفته‌شده تنها در رنگ‌های سیاه و سفید خلاصه می‌شد. درک رنگ‌های تبدیل‌شده به سیاه و سفید در این عکس‌ها برای کسانی که در آن زمان زندگی نکرده‌اند، بسیار دشوار و گاه غیر ممکن به نظر می‌رسد. تا به امروز تلاش‌های فراوانی برای رنگی کردن این عکس‌های سیاه و سفید انجام شده است؛ با این حال پژوهشگران دانشگاه برکلی در کالیفرنیا روشی هوشمندتر و بهینه‌تر برای این کار یافته‌اند. این گروه تحقیقاتی به سرپرستیریچارد ژانگ،نرم‌افزاری مبتنی بر هوش مصنوعی توسعه‌ داده است که فرآیند رنگی سازی عکس‌ها را بهبود می‌بخشد.

این نرم‌افزار تنها یک ایده نیست بلکه به مرحله اجرا نیز رسیده است. ژانگ و تیم او نسخه‌ی دموی این نرم‌افزار را در سال ۲۰۱۶ عرضه کرده‌اند. هوش مصنوعی در این نسخه با مشکلاتی در تشخیص صحیح رنگ‌ها مواجه بود؛ با این حال ژانگ از برطرف شدن این مشکلات در نسخه‌ی جدید خبر داده است. در اپ جدید به لطف راهنمایی‌های کاربر، نرم‌افزار در تشخیص رنگ‌های واقعی تواناتر شده است.

از این تذکرها و راهنمایی‌ها می‌توان برای اعمال افکت‌های هنری نیز استفاده کرد؛ به این معنی که با دادن تصویر اصلی و نکاتی در مورد تصویر درخواستی به نرم‌افزار، یک تصویر متفاوت خلق می‌کنید. ژانگ و تیم او اپلیکیشن خود را در گیت هاب قرار داده‌اند، برای بررسی این اپ می‌توان از این لینک استفاده کرد

9b9f3067 93c6 41c3 9760 feaed9254a62.

 

 

 

 

خواندن 2573 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 07 خرداد 1396 ساعت 11:57

درباره نشریه

نشریه ابزار و یراق، نخستین ماهنامه در زمینه صنایع مرتبط با ابزار و یراق کشور ، در تاریخ 90/4/27 طبق مجوز شماره ثبت 90/10407 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،فرصتی یافت تا پا در وادی رسانه های مکتوب کشور بگذارد. گروهی از روزنامه نگاران ،طراحان ،هنرمندان و فعالان رسانه ای، در این زمینه ، سنگ بنای حرکتی را نهادند تا اولین نشریه تخصصی ابزارآلات صنعتی و یراق ها پا به عرصه فعالیت بگذارد.

عضویت خبرنامه

با ثبت نام در خبرنامه از ماهنامه الکترونیکی استفاده نمایید.