سه شنبه, 20 تیر 1396 ساعت 09:09

پرداخت سود ۹۰هزار تومانی سهام عدالت قطعی نیست

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مشاور رییس کل سازمان خصوصی‌سازی از واریز اولین مرحله سود سهام عدالت مشمولان تا پایان شهریورماه سال جاری خبر داد و گفت: پرداخت سود ۹۰ هزار تومانی قطعی نیست.

به گزارش ایبنا، سیدجعفر سبحانی  درباره رقم سود پرداختی سهام عدالت به حساب مشمولان به میزان 90 هزار تومان که در برخی سایت ها و کانال های تلگرامی مطرح شده است، گفت: هنوز رقم قطعی سودی که به حساب مشمولان واریز خواهد شد، مشخص نشده است.

مشاور رییس کل سازمان خصوصی سازی افزود: چندی قبل رییس سازمان خصوصی سازی مناظره ای با رییس کمیسیون اقتصادی مجلس داشت که در آن این رقم را به عنوان مثال مطرح کرد. این رقم قطعی نیست چون سود شرکت ها هنوز دریافت نشده است.

سبحانی با بیان اینکه تاکنون 35 میلیون نفر به سامانه سهام عدالت مراجعه و صورتحساب دریافت کرده اند، افزود: حدود 28 میلیون و 300 هزار نفر تا آخرین وقت به سامانه مراجعه و شماره شبا بانکی خود را اعلام کردند.

وی با اشاره به اینکه در 30 فروردین 96 فاز دوم ساماندهی سهام عدالت آغاز شد و از تمامی مشمولان برای اعلام شماره شبا بانکی به منظور واریز سود دعوت به عمل آمد، گفت: بیش از 97 درصد شماره های شبا اعلام شده مشمولان صحیح و بدون ایراد بوده است.

مشاور رییس کل سازمان خصوصی سازی تصریح کرد: دو دسته از شماره ها ایراد دار محسوب می شوند. یکی اینکه این شماره ها مختص مشمول نباشد. در پرداخت یارانه نقدی ملاک شماره حساب سرپرست خانوار است، ولی در سهام عدالت هر مشمول برای خود دارای یک شماره شبا بانکی باید باشد و سرپرست خانوار نمی تواند برای همه اعضای خانوار خود یک شماره ثبت کند.

وی ادامه داد: ایراد دیگر این است که شماره مشمول مسدود باشد و یا اینکه فعال نباشد. در این دو حالت، شماره شبا مشمول سهام عدالت ایراد دار به حساب می آید.

سبحانی گفت: بر این اساس، سیستم طی 15 روز به مشمول تایید شماره شبا را اعلام می کند و اگر جزو حدود 2 درصد افرادی باشد که شماره آنها دارای ایراد است، سامانه به آنها نیز اطلاع رسانی می کند. بر این اساس طی 13 تا 14 نوبت پیامک هایی به این افراد ارسال شده که شماره شبا بانکی خود را اصلاح کنند.

مشاور رییس کل سازمان خصوصی سازی از واریز اولین مرحله سود سهام عدالت تا قبل از تابستان امسال خبر داد و اظهارداشت: سود عملکرد سال 95 شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت دیگر به خزانه واریز نمی شود و مختص مشمولان خواهد بود و به حساب آنها واریز می شود و موظفیم که این سود را به حساب مشمولان واریز کنیم.

وی با اشاره به اینکه پس از برگزاری مجامع شرکت ها و مشخص شدن سود آنها، میزان سودی که به حساب مشمولان واریز می شود مشخص می شود، تصریح کرد: همچنین موظفیم این سود را طی دو تا سه مرحله در سال 96 به حساب مشمولان واریز کنیم که اولین آن تا قبل از پایان تابستان امسال خواهد بود.

saham edalat

خواندن 4417 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 20 تیر 1396 ساعت 09:13

موارد مرتبط

درباره نشریه

نشریه ابزار و یراق، نخستین ماهنامه در زمینه صنایع مرتبط با ابزار و یراق کشور ، در تاریخ 90/4/27 طبق مجوز شماره ثبت 90/10407 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،فرصتی یافت تا پا در وادی رسانه های مکتوب کشور بگذارد. گروهی از روزنامه نگاران ،طراحان ،هنرمندان و فعالان رسانه ای، در این زمینه ، سنگ بنای حرکتی را نهادند تا اولین نشریه تخصصی ابزارآلات صنعتی و یراق ها پا به عرصه فعالیت بگذارد.

عضویت خبرنامه

با ثبت نام در خبرنامه از ماهنامه الکترونیکی استفاده نمایید.