نمایشگاه تخصصی بین المللـی ابزار، یراق و تجهیـزات وابسته - 3.0 out of 5 based on 2 votes

 

دلايل انتخاب تاريخ برگزاري نمايشگاه

بررسيهاي آماري و تحقيقات ميداني براي برگزاري نمايشگاه ابزار از آذر ماه سال 94 شروع شد. پس از بررسي هاي لازم و گفتگو با بزرگان صنعت و روساي اتحاديه ها، لزوم برگزاري نمايشگاه تخصصي بينالمللي براي معرفي ابزارآلات قطعي شده ارديبهشت ماه به عنوان فصل پر رونق صنف ابزار مشخص شد.

از آنجايي که براي اعطا و اخذ نمايندگي و کارهاي مرتبط تجاري يک بازه زماني حدود 2 ماهه لازم مي باشد، برگزاري اين نمايشگاه در ارديبهشت ماه و بعد از آن، زمان صحيحي به نظر نمي رسيد، زيرا اين نمايشگاه حداقل بايد 2 ماه قبل از ارديبهشت ماه باشد که انتهاي مذاکرات تجاري بازار گرم ابزارآلات ( ارديبهشت ماه) شروع شده باشد.

از ديگر سو 13-10 اسفندماه در مرکز نمايشگاه هاي بين المللي ايران شهر آفتاب، نمايشگاه اختصاصي دستگاه هاي CNC برگزار مي شود. پروفايل بازديد کنندگان نمايشگاه فوق، کارخانه داران صنايع مختلفي همچون صنعت چوب، سنگ، فلز، شيشه، پلکسي گلاس و... ميباشد که قطعا در کارخانه ها ي خود از انواع ابزارآلات استفاده مي کنند، وجود اين نمايشگاه، امتياز مثبتي براي ابزارآلات محسوب ميشد، زيرا بازديد کنندگان آن نمايشگاه مي تواند بازديدکننده نمايشگاه ابزار هم باشد. از اين رو اين تاريخ براي برگزاري نمايشگاه 13-10 اسفند ماه انتخاب گرديد.

اقدامات اصولي جهت برگزاري يک نمايشگاه پررونق

نظر به اهميت بين المللي بودن نمايشگاه اين شرکت، در شروع کار (تيرماه 95) براي تشکيل پاويون هاي خارجي متمرکز شده در اين نمايشگاه از 10 کشور با بيش از 60%فضاي نمايشگاهي پاويونهاي خارجي تشکيل يافت.

بعد از تشکيل پاويونهاي خارجي، فروش آن در داخل کشور شروع شد. بيشک تعداد بازديدکنندگان براي بازديد از يک نمايشگاه تخصصي بين المللي بيشتر از يک نمايشگاه فقط تخصصي مي باشد. بدين ترتيب سعي شد تمهيداتي را فراهم شود که بازديد کنندگان بيشتري را به نمايشگاه جذب کرد.

تاکنون در دو روزنامه کثيرالانتشار جام جم و همشهري، آگهيهاي نمايشگاه منتشر شده که اين روند ادامه خواهد يافت.

در اين زمينه برنامه ريزي هاي دقيق و بسياري انجام شده است که به چند مورد از آنها اشاره مي شود.

25 آبان ماه ساعت 13:30 دقيقه به وقت محلي در آلمان، سمينار سرمايه گذاري در ايران در صنعت ابزار برگزار شد. اين سمينار با توجه به ظرفيت اين صنعت در ايران و درک آلماني ها از اين وضعيت از طرف خود آنها برگزار شد. مبادلات نوين در حال رايزني با برگزار کنندگان الماني است که همان سمينار در ايران در نمايشگاه INTEX 2017 برگزار شود، طبيعتا با حضور صاحبان صنايع ابزار آلمان که آمادگي سرمايه گذاري در ايران را دارند و بزرگان صنعت ابزار ايران، جنب و جوش خاصي در نمايشگاه ايجاد شده و اين رويداد با هدف پيگيري اين جريان باعث جذب بيشتر فعالان صنعت مي شود. در اين سمينار، نشست هاي B2B ايرانيها و آلمانيها پيشبيني شده است که ميتواند نويد بخش توسعه اين صنعت در ايران باشد.

تعبيه غرفه آموزش و کار با ابزار در نمايشگاه

به هنگام بررسي بازار صنعت ابزار، چنين به نظر رسيد که توانمندي هاي ابزارهاي جديد چندان روشن نشده و بايد نحوه کار با دقت بيشتري به فروشندگان، کاربران و صاحبان صنايع ديگر اموزش داده شود. براي رفع اين مشکل، غرفه اي تحت عنوان " غرفه نوآوري ها" در نظر گرفته شده است که برندها مي توانند محصولات جديد خود را که نياز به معرفي بيشتري از توانمندي آنها دارند را در آن غرفه قرار داده و توسط کارشناس خود عملکرد دستگاه در صنايع مختلف را توضيح دهند. طبيعتا اين شيوه معرفي ابزار باعث آشنايي خريداران شده و تقاضاي خريد را ايجاد مي کند و در نهايت، تزريق نقدينگي در اين صنف را محقق مي سازد.

توزيع هدفمند ويژهنامههاي نمايشگاه

شرکت " مبادلات نوين" به عنوان مجري INTEX 2017 ويژهنامه نمايشگاه را به چاپ خواهد رساند، ولي به روشي متفاوت انجام ميشود.

در حال حاضر در ايران روزهاي برگزاري نمايشگاه، اين ويژه نامهها پخش ميشود، ولي مجري نمايشگاه در نظر دارد اين ويژه نامه 2 ماه مانده به نمايشگاه بين صاحبان صنايع و افراد مخاطب پخش شود و دليل آن هم ماندگاري اين نمايشگاه در ذهن بازديدکننده و مخاطب ميباشد. اين ويژهنامه در 20 هزار نسخه چاپ و 10 هزار نسخه آن 2 ماه مانده به نمايشگاه و 10 هزار نسخه بعدي به هنگام برگزاري نمايشگاه پخش خواهد شد.

قطعا مطالب و مصاحبه با مديران، روساي اتحاديهها، پيشگامان صنعت و ... براي مخاطبان نمايشگاه جذاب خواهد بود.

حمايت روساي اتحاديه استانها از نمايشگاه

از تمهيدات ديگر اين شرکت جلب حمايت روساي اتحاديه هاي استانهاي ايران است که به صورت کتبي به اين شرکت ارسال شده است و مدارک آن به صورت مستند موجود است. مجري نمايشگاه با کمک اتحاديه هاي استانهاي ايران اطلاع رساني در ابعاد وسيع انجام داده و بازديدکنندگان موثر را شناسايي کرده و با برنامه ريزيهايي که مدنظر ميباشد در نمايشگاه پذيراي آنها خواهد بود.

همينطور براي بازديدکنندگان و مشارکت کنندگان داخلي و خارجي نشستهاي B2B ترتيب داده و سعي در افزايش بازدهي مشارکت کنندگان نمايشگاه و برنامه ريزي هاي مفيدي براي بازديدکنندگان داشته باشيم.

حضور قطعي و پر رنگ شرکتهاي خارجي در نمايشگاه

لازم است ذکر شود بيش از 60 درصد فضاي نمايشگاه INTEX 2017 توسط شرکت هايي از کشورهاي ترکيه، آلمان، چين، ايتاليا، تايوان، اتريش، روماني، هندوستان، ويتنام، جمهوري چک که در ايران نمايندگي ندارند، پر شده که اين، يکي از مزيت هاي فوق العاده INTEX 2017 مي باشد که ميتواند براي بازديدکنندگان جذابيت دوچندان داشته باشد.

(گرفتن نمايندگي از شرکتهاي خارجي در نمايشگاه) و همينطور باعث افزايش دانش فني صاحبان صنايع، سرمايه گذاري و توليد مشترک و ... براي مشارکت کنندگان را در بر داشته باشد.

 

لازم است ذکـر شـود بیش از 60 درصد فضای نمایشگاه INTEX 2017 توســـط شرکت‌هایی از کشورهای ترکیه، آلمان، چین، ایتالیا، تایــــوان، اتریـــش، رومانــی، هندوستان، ویتنام، جمهوری چک که در ایران نمایندگی ندارند، پر شده که این، یکی از مزیت‌های فوق العاده INTEX 2017 می‌باشد که می‌توانـد برای بازدیـد کنندگان جذابیـت دوچندان داشته باشد.

 

در صورتی علاقمند به حضور در نمایشگاه هستید یا اطلاعات خاصی در مورد نمایشگاه نیاز داشتید ، می توانید با دفتر نشریه تماس بگیرید .

 

آخرین ویرایش در 1395/10/29

Share this article

About Author

Sheikhi

درباره نشریه

نشریه ابزار و یراق، نخستین ماهنامه در زمینه صنایع مرتبط با ابزار و یراق کشور ، در تاریخ 90/4/27 طبق مجوز شماره ثبت 90/10407 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،فرصتی یافت تا پا در وادی رسانه های مکتوب کشور بگذارد. گروهی از روزنامه نگاران ،طراحان ،هنرمندان و فعالان رسانه ای، در این زمینه ، سنگ بنای حرکتی را نهادند تا اولین نشریه تخصصی ابزارآلات صنعتی و یراق ها پا به عرصه فعالیت بگذارد.

عضویت خبرنامه

با ثبت نام در خبرنامه از ماهنامه الکترونیکی استفاده نمایید.