چمن زن ARM 37 با قدرت موتور 1400 واتی و سیستم جدید برش تیغه چرخشی که باعث افزایش سرعت در کارمیشود. این ماشین چمن زنی با عرض برش 37 ساتیمتری با در نظر گرفتن فضای مناسب برای کاربر و کیفیت مناسب برش در هنگام کار در صنعت باغبانی پیشرو است.

تنظیم ارتفاع مرکزی در این نوع چمن زن ها به کاربر امکان فعالیت درپنج سطح با اندازههای مختلف چمن رامیدهد.

                                                     نگهداری و تعمیرات ماشین چمن زن برقی

نکته قابل توجه و بسیار حیاتی این است که پیش از شروع تمیزکاری چمن زن، هر گونه اتصال به برق، کاملا قطع باشد. برای ماشینهای چمن زن برقی (با سیم برق) این بدان معنا است که مطمئن شوید سیم در پریز برق قرار ندارد. برای ماشینهای چمن زن شارژی نیز مطمئن شوید که باطری از دستگاه خارج شده باشد و یا کلید ایمنی را برداشته و از قطع بودن جریان الکتریکی، اطمینان حاصل نمایید.

پیش از هر بار استفاده، تمامیموارد زیر در ماشین چمنزنی را مورد بررسی قرار دهید. برای طول عمر، عملکرد مناسب و بهره برداری بهینه، پیشنهاد ما رسیدگی، تعمیر و نگهداری مناسب است.


تیغه: پیش از هر بار مصرف به بررسی کامل تیغه چمن زن برای یافتن هرگونه کندی و آسیب دیدگی بپردازید.( تیز کردن تیغه در صورت لزوم، پیشنهادمیشود.)


سیستم تخلیه: تمامیمنافذ و مناطق در معرض گرفتگی ماشین چمن زن را تمیز و پاک نمایید. موثرترین روش استفاده از کمپرسورهای باد است که با استفاده از جریان هوا، تمامیمنافذ را تمیزمیکند. ( این کار باید پس از هر بار استفاده انجام شود.)


کفی ماشین چمن زنی: هر گونه چمن اشباع شده در کفی ماشین چمن زن، پس از هر بار مصرف، باید کاملا پاک و زدوده شود. برای این کار، شما احتمالا به یک ابزار سخت با لبه تیز مناسب نیاز خواهید داشت. یک راه حل عملی و موثر برای جلوگیری از انباشته شدن چمن در کفی ماشین چمن زنی، استفاده از اسپری روغن خوراکی و چرب کردن کفی داخلی چمن زن پیش از استفاده میباشد.


اتصال ها: از محکم بودن تمامیاتصال ها از جمله پیچ و مهره ها اطمینان حاصل کنید، این کار باید به صورت مکرر انجام شود، بویژه پیش از اینکه تصمیم به شروع کار با چمنزن را بگیرید.


چرخ ها: چرخهای چمن زن خود را با روغنکاری روان کنید. نیازی به انجام این کار به صورت مکرر نیست، فقط دو یا سه بار در هر فصل، استفاده از ماشین چمن زن کافی است.


سیستم انتقال برق دستگاه ( سیم برق ): سیستم برق چمن زن خود را مورد بررسی قرار دهید. روشهای بررسی سیستم برق در چمن زنهای برقی سیمیو شارژی که از باطری استفادهمیکنند متفاوت است. در ماشینهای چمن زن برقی، سیم برق در بدنه قرار دارد. باید حواس خود را به تمامیخطرهای بالقوه ای کهمیتواند در هنگام کار با ماشین چمن زن برای سیم در محوطه به وجود بیاید، جمع کنیم. پیش از هرحرکت، کاملا مسیر سیم چمن زن را بررسی کنید و از ایمن بودن مسیر برای سیم در هنگام حرکت، اطمینان حاصل نمایید تا از وارد آمدن هرگونه آسیب برای سیم ماشین چمن زن جلوگیری شود.

بهره برداری مناسب از تمامیمزایای ماشین چمن زن برقی با نگهداری و تعمیر مناسب و به موقع امکان پذیر است. بطور حتم با رعایت اصول ایمنی و پایبندی به دستور العملهای نگهداری که در کتابچه راهنما برای کاربر همراه با ماشین چمن زن وجود داردمیتوانید به صورت بهینه از چمن زن خود استفاده نمایید. این، بهترین راه برای بهره برداری بهینه با طول عمر بالا برای مصرف کننده است.

چمن زن Rotak 32 با توان موتور 1200 وات و سیستم تیغه چرخشی در کلاس خود بی نظیر است که با عرض برش 32 سانتی متری برای باغهای کوچکتر با حجم چمن کمتر توصیهمیشود.

تنظیم ارتفاع محوری در این نوع چمن زن ها به 3 درجه مختلف قابل تغییر است که به کاربر، امکان هرسکاری چمن در 3 درجه مختلف رامیدهد.

بطور کلی، یکی از عواملی که باعث خرابی و از کار افتادن چمن زن ها میگردد، فشار بیش از حد در هنگام کار است که شرکت بوش با طراحی قطع کن اتوماتیک درزمان فشار بیش از حد به دستگاه، میزان خرابی در این دستگاه را به حداقل رسانده است.

Lawn mover 02

آخرین ویرایش در 1397/06/12

Share this article

About Author

Sheikhi

درباره نشریه

نشریه ابزار و یراق، نخستین ماهنامه در زمینه صنایع مرتبط با ابزار و یراق کشور ، در تاریخ 90/4/27 طبق مجوز شماره ثبت 90/10407 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،فرصتی یافت تا پا در وادی رسانه های مکتوب کشور بگذارد. گروهی از روزنامه نگاران ،طراحان ،هنرمندان و فعالان رسانه ای، در این زمینه ، سنگ بنای حرکتی را نهادند تا اولین نشریه تخصصی ابزارآلات صنعتی و یراق ها پا به عرصه فعالیت بگذارد.

عضویت خبرنامه

با ثبت نام در خبرنامه از ماهنامه الکترونیکی استفاده نمایید.