فستول

 

کمپانی ابزارآلات فستول طی سال‌های 1925 تا 1933 در آلمان توسط Fezer و Stoll پایه‌گذاری گردید.

 

1212


جالب است بدانید اولین اره برقی قابل حمل در دنیا توسط همین کمپانی ساخته شد و از اختراعات آن می‌باشد. در سال 1933 این کمپانی، تحت برند
 Festo ثبت گردید و کار خود را ادامه داد. در سال 1951 اولین سمباده‌زن برقی لرزه‌ای Rutscher توسط این شرکت تولید شد. کم کم و به مرور زمان برند فستو تبدیل به برند محبوب ابزار فروش‌های حرفه‌ای در دنیا گردید. حاصل روند رو به رشد تولیدات کارخانه در سال 1964 تولید اره برقی به همراه ریل راهنما بود و در سال 1976 اولین سمباده‌زن برقی مجهز به سیستم مکنده گرد و خاک در شرکت متولد شد. در ادامه و در سال 1982 اولین ماشین Rotex با کارایی سه‌گانه جهت سمباده‌زنی نرم تا سخت در شرکت تولید شد. به مرور و با روند فزاینده استقبال از این برند در دنیا و همچنین پیشرفت صنعت در سال 1993 شرکت Festo tooltechnic تاسیس گردید و توانست جایزه طراحی نوآورانه را برای تولید جعبه ابزارهای Systainer دریافت نماید. 

Historie Fezer Stoll Festo Festool

 

 

 

 

 

 

آخرین ویرایش در 1395/10/26

Share this article

About Author

Sheikhi

درباره نشریه

نشریه ابزار و یراق، نخستین ماهنامه در زمینه صنایع مرتبط با ابزار و یراق کشور ، در تاریخ 90/4/27 طبق مجوز شماره ثبت 90/10407 وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،فرصتی یافت تا پا در وادی رسانه های مکتوب کشور بگذارد. گروهی از روزنامه نگاران ،طراحان ،هنرمندان و فعالان رسانه ای، در این زمینه ، سنگ بنای حرکتی را نهادند تا اولین نشریه تخصصی ابزارآلات صنعتی و یراق ها پا به عرصه فعالیت بگذارد.

عضویت خبرنامه

با ثبت نام در خبرنامه از ماهنامه الکترونیکی استفاده نمایید.